Aktuality

Registrace na ŠumpeRUN začínají prvního února

Registrace na ŠumpeRUN začínají prvního února Druhý roční běžeckého závodu historickým centrem města Šumperka se blíží. Již za necelých pět měsíců se závodníci postaví na startovní čáru. Nejdříve je ale nutné se do závodu registrovat – to bude možné od 1. února 2020.

ŠumpeRUN se uskuteční v neděli 7. června 2020. Poběží se opět tříkolový závod na 10 km historickým centrem města Šumperka. „Novinkou letošního ročníku je vložený závod štafet tříčlenných týmů v rámci hlavního závodu – každý účastník štafety zaběhne jedno kolo tedy 3,33 km – ideální pro ty, kteří si netroufají na celou desítku,“ říkají organizátoři závodu. Nebudou chybět závody pro děti od nejmenších po nejstarší. Ty budou hlavnímu závodu předcházet.

Online registrace budou spuštěny o půlnoci z 31. ledna na 1. února 2020. „Kapacita hlavního závodu byla nastavena na 300 závodníků, štafety pak pojmou 50 startujících týmů,“ upřesňují organizátoři. Odkaz na registrační stránky najdou zájemci na internetových stránkách www.sumperun.cz Na stejných stránkách jsou od začátku ledna umístěny také podrobné propozice a informace k letošnímu ročníku závodu.

Ročník 2020 nabídne také mírně upravenou trať. „Vzhledem k tomu, že ve Fialově ulici, kudy původní trať vedla, bude po celý rok umístěno provizorní autobusové nádraží, byla pro tento rok trať přesunuta do ulice 17. listopadu,“ doplňují organizátoři závodu. Dle jejich slov ubylo ostrých zatáček, přibylo širších úseků a délka tratě se maximálně zpřesnila, aby celý závod činil rovných 10 km. Mapu upravené tratě najdete rovněž na stránkách závodu. Start a cíl pro letošek zůstává na nám. Míru u radnice.

Organizátoři závodu také pořádají pravidelné nedělní výběhy po městě a okolí. „Sraz je každou neděli v 10:00 u radnice, běháme prakticky za každého počasí a náročnost a tempo se snažíme přizpůsobovat účastníkům,“ zvou na závěr organizátoři.

Aktuální informace a zajímavosti najdou zájemci hlavně na Facebooku a Instagramu. Do vyhledávání stačí napsat „šumperun“.