Aktuality

ŠumpeRUN se uskuteční v původním termínu, ale virtuálně

První červnovou neděli se měl uskutečnit druhý ročník běžeckého závodu v historickém centru města ŠumpeRUN. Současná vládní opatření kvůli šíření nemoci covid–19 zapříčinili přesunutí závodu na říjen. Natěšení závodníci však nemusí zoufat, první týden v červnu se uskuteční virtuální závod VirtualRUN. „Do závodu VirtualRUN není potřeba se předem přihlašovat, stačí se postavit kdykoliv od 1. do 7. června na trať závodu a zaběhnout se zapnutou GPS na chytrých hodinkách nebo mobilu a pokusit se ji zaběhnout co nejrychleji,“ říká Bohuslav Vondruška z organizačního týmu. Pokusů může každý absolvovat dle libosti, pořadatelům pak prostřednictvím stránky www.sumperun.cz/virtualrun zašle GPS záznam svého nejlepší pokusu.

„Výsledky budeme hodnotit v kategoriích závod na jedno kolo (3,33 km) a na tři kola (10 km) vždy muže a ženy zvlášť, věk se rozlišovat nebude, dále bude vytrvalostní kategorie a tam se bude hodnotit největší počet naběhaných kol,“ dodává Honza Kostecký. Mapu tratě najdou zájemci na stránkách závodu.

V každé kategorii budou vyhlášení tři nejlepší závodnici, kteří dostanou nějakou zajímavou cenu a diplom. Každý závodník bude startovat na vlastní nebezpečí a za plného provozu, většina tratě ale vede pěšími zónami, parky a po chodnících. „Pevně věříme, že na podzim už budou všechna vládní opatření odvolána a že v říjnu proběhne plnohodnotná verze ŠumpeRUNu,“ říkají na závěr pořadatelé.