Aktuality

Druhý ročník ŠumpeRUNu se nezadržitelně blíží

Běžecký závod historickým centrem města Šumperka se bude konat druhou zářijovou neděli. Na závodníky čeká tříkolový hlavní závod na 10 km, ale i štafetový závod pro tříčlenná mužstva. Na své si přijdou i děti všeho věku. Registrace do závodu jsou stále otevřeny. Protože se závod uskuteční přímo v ulicích města, pojí se s jeho pořádáním i určitá dopravní omezení. Druhý ŠumpeRUN se koná v náhradním termínu 13. září 2020. „Z původního červnového termínu jsme závod kvůli ‚koronavirovým‘ opatřením přesunuli na září, výhodou by ale mohlo být příjemnější počasí, v původním červnovém termínu bylo nakonec dusno a pršelo,“ říká Jan Kostecký z organizačního týmu. Na startovní listině se stále najdou volná místa, ale i tak by zájemci neměli příliš otálet, kapacita závodu se může brzy naplnit. „V rámci startovného dostanou všichni zájemci mimo jiné finišerskou medaili a také originální běžecké ponožky s logem ŠumpeRUN,“ dodává Kostecký.

S pořádáním závodu budou opět spojená určitá dopravní omezení. „Přestože většina tratě vede pěšími zónami a parky, přece jen je pár míst, která budou pro běžný silniční provoz uzavřena,“ říká Bohuslav Vondruška z týmu ŠumpeRUN. Parkování bude po celý den omezeno zejména na nám. Míru, v ulici Kladské, Kozinově, Terezínské a 17. listopadu. Po dobu závodů dětí (10.00 – 11.00) a zejména vlastního hlavního závodu (12.00 – 13.30) bude omezen vjezd vozidel ve všech ulicích, kudy trať povede. „Po celé délce tratě bude připravena pořadatelská služba, v nejdůležitějších místech bude připravena městská i státní policie,“ upřesňuje Vondruška.

Všechny důležité informace včetně mapy uzavírek a zákazů stání v souvislosti se závodem najdou zájemci v aktualitách internetových stránek www.sumperun.cz „Podobně jako vloni na druhou polovinu srpna chystáme spolu s partnerem závodu firmou Andrle Sport speciální trénink pro všechny zájemce z řad závodníků pod vedením zkušených trenérů,“ říká Michal Kleštinec ze skupiny organizátorů a dodává, že pro aktuální informace a termíny je dobré sledovat i facebookové stránky ŠumpeRUN.

Organizátoři dále připravují i další proběhnutí tratě pro všechny, kteří si chtějí nanečisto vyzkoušet trať ŠumpeRUNu. „Nadále je také možné přispět na dobrou věc a v rámci registrace na závod poskytnout libovolnou částku, která pak poputuje Dětskému klíči Šumperk,“ říká na závěr další z organizátorů Antonín Linet. Součástí závodů budou vedle hlavního závodu závody pro děti a také závod štafet. „Štafetové týmy budou tříčlenné – mužské, ženské a smíšené, každý člen poběží jedno kolo v rámci hlavního tříkolového závodu,“ uzavírá Linet.

ŠumpeRUN hledá dobrovolníky

V den závodu budeme potřebovat pomoc na trati, v zázemí závodu, v prostoru startu a cíle apod. Máš-li chuť se k nám připojit a poskytnout pomoc, přihlas se na www.sumperun.cz/dobrovolnici Za odměnu dostaneš originální funkční ponožky s motivem ŠumpeRUN, jídlo, pití a nezapomenutelný zážitek.