Aktuality

Startovní listina ŠumpeRUNu čeká na první závodníky

Pořadatelé čtvrtého ročníku city-crossového běžeckého závodu ŠumpeRUN 1. března 2022 otevírají registrace. Samotný závod se pak uskuteční 10. září 2022 v historickém centru města. Na programu bude hlavní závod jednotlivců a štafet na 10 km a také závody pro děti všech věkových kategorií. Propozice jsou již nyní k nahlédnutí zde a odkaz na registrační formulář najdete již brzy na www.sumperun.cz

Stejně jako v minulých letech, i letos čeká na závodníky členitá trať vedoucí městskou památkovou zónou. Start a cíl bude opět umístěn v prostoru před radnicí na nám. Míru. “Tento ročník doznává několika změn, tou největší je přesun z obvyklé neděle na netradiční sobotu, díky tomu se nám podaří start posunout do odpoledních hodin, kdy už nehrozí, že bude příliš pálit slunce,” říkají pořadatelé. V průběhu roku pořadatelé představí další novinky spojené, jednou z nich bude uspořádání tzv. ploggingu na jaře roku 2022. 6. března se uskuteční také běh pouze pro ženy k příležitosti MDŽ.

Propozice a další podrobnosti k závodu najdou závodníci na www.sumperun.cz, stejně tak i odkaz na stránky správce registrací, kde se lze do závodu přihlásit. Zároveň s registrací si bude možné objednat nové funkční tričko. Výše startovného je letos 390 Kč pro jednotlivce, tříčlenné týmy do štafety zaplatí 790 Kč. Děti se do závodů budou registrovat až v den závodu na místě, nikoliv předem.